fbpx

7 עקרונות פשוטים להעלאת המוטיבציה והשגת יעדים

קרה שהתחלתם תוכנית אימונים חדשה שהייתה אמורה להביא אתכם לתוצאות ואיכשהו זה פשוט התפספס לכם?
הרבה פעמים בחיים התחלתי תפריטים ותוכניות אימון של אנשים שניצחו בתחרות כזאת או אחרת וזכו בגביע ההוא ותמיד מסביב לכולם היו תוצאות יפות ורק לי לא.
אחרי הכשרת הקואצ'ינג ניסיתי לעשות את זה שוב, הפעם זה הצליח. זיהיתי שכאשר הגישה שמניעה אותי היא לא נכונה או לא באמת מובנת לי אז הרבה יותר קל לי לחפף. יכלו להביא לי את כל הכלים שבעולם וזה לא היה עוזר.
בשורה התחתונה, מאיך שאני רואה את הדברים, תפריטים ותוכניות אימון יש בשפע וכל הדרכים מובילות לרומא, או למשקל או אחוז השומן שרוצים להגיע אליו. זה הדבר שהכי קל לעשות. האתגר האמיתי הוא עמוק יותר וטמון בגישה ובמוטיבציה של כל אחד מאיתנו. אחד הדברים שעוזרים לגישה להשתנות היא פעולות ותוצאות חיוביות.

אז אם ככה, הנה לכם 7 עקרונות פשוטים להעלאת המוטיבציה והשגת יעדים:

הצבת יעדים ריאליסטיים לטווח הקצרה:


המטרה היא להפוך את הדרך להגיונית, פשוטה וברת השגה עם אבני דרך ברורים. ולא יעד רחוק שלא ניתן להשגה.

הצבת יעדים קצרי טווח תוביל ליעד ארוך טווח:

בדרך ארוכה יופיעו נסיגות או עיכובים. המטרה היא לא להתייסר על אותם המקומות, אלא להפוך אותם להזדמנות ללמוד משהו חדש, וככה נהפוך אותם לחוויה חיובית.

הכנת לו"ז אימונים:

כמו שאני יודע שאני הולך לים בשבת, הולך לסופר ביום שני, מבשל ביום שלישי ועושה כביסה ביום רביעי ככה גם האימונים צריכים להיות מוזנים בלו"ז או ביומן. המטרה היא להפוך את האימונים לחלק משגרת החיים שלנו.

לגרום לכאב ולעייפות לעבוד בשבילי:

כשאנחנו נכנסים לשגרת אימונים אחד הדברים שצריך לקחת בחשבון הוא שהגוף הולך להיות מאותגר בצורה שונה ועצם עשיית הפעילות הגופנית מוציאה מאיתנו אנרגיה. כשנגיע למצב של כאבי שרירים או עייפות נדע שאנחנו בכיוון הנכון ונשתמש בזה כמנוף, כמובן כל תוכנית אימון צריכה להיעשות בצורה מותאמת ונכונה על מנת למנוע אימון יתר.

אתגרו את הגוף כל פעם מחדש:

נסו להגדיל את טווח התנועה, או את מספר החזרות או הסטים. כמו כן תוכלו להוסיף עוד משקל לאימון ולו במעט. תמיד תשאפו להתחזק מאימון לאימון. בטווח הארוך נרצה לראות צמיחה לאורך של תקופה.

הגדירו לכם מטרות להצלחה בשביל לדעת האם התוכנית עובדת:

שימו לב שמטרות ההצלחה הן שלך ולא של חברים, משפחה שלי, או הסביבה שלך,  אלא אישיות לך. לכל אדם יש זווית ראיה אחרת להצלחה ולכן חשוב שכל אדם יגדיר לעצמו מה טוב לו ואיך תראה ההצלחה שלו. למשל: לרדת במידה במכנסיים, לעשות סקוואט של פי 2 משקל גוף, להצליח להרים את השקיות של הסופר ועוד.

הבנה שהשליטה בכל דבר נמצאת אצלי:

כאשר כל אחד יגיע להבנה שהאדם היחיד ששולט באיכות החיים שלו זה הוא עצמו ויבין שבידיו יש הכל בשביל להשיג את כל מה שהוא רוצה, אז יגיעו התוצאות שהוא מייחל להן. 

תוכנית עבודה מסודרת, כמו בכל תחום בחיים תהפוך אותנו ליעלים יותר, ככה נפעל יותר ונמצא יותר מהפוטנציאל שלנו והביטחון העצמי יעלה. תחשבו על זה כאילו מדובר בכדור שלג חיובי, מה שיוביל אותנו להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמנו.

מעבר למאמרים נוספים

כל הזכויות שמורות לאביעד אולמן | נבנה ועוצב ע״י D&A Digital Agency